balas.lt įvertink internetinio tinklaraščio perliukus, pastebėk klaidas, kvailus naujadarus
Lenta
Facebook 2014-06-01

Rašybos tikrinimo įrankiai (spell checkeriai)

Dažnai tekste aptinkame klaidas. Taigi pateiksime kelis žingsnius, kuriuos turi atlikti parašęs tekstą savo kompiuteriu.

      • Visų pirma, parašytą tekstą perskaityk 2 kartus. Taip išvengsi klaidų, kurias palikai pirmą kartą rašydamas tekstą. Net jeigu nenaudoji rašybos tikrinimo įrankį, žinok, kad mintys ne visada liejasi laisvai ir tekstas tampa neįskaitomas ar praranda pagrindinę mintį.
      • Antra, įsidiek į savo kompiuterį rašybos tikrinimo programą. Pasirinkimas yra didelis, o taip pat jos gali būti nemokamos priklausomai nuo naudojamos operacinės sistemos (aišku galima internete rasti nelegalią kopiją, tačiau mes taip nesielgiame)
      • Trečia. Kadangi dauguma tekstą skaito neatidžiai, įsidiekite teksto klaidų paieškos priedus internetinėse naršyklėse. Dauguma jų palaiko rašybos tikrinimą, pvz: Firefox, Chrome. Viskas ką reikia atlikti – įsidiegti priedą/pluginą, kurį galite rasti “pagooglinę”, tačiau patogumui pateikiame nuorodą firefox pluginui (analogišką versiją galite rasti savo chrome naršyklei).

Tikėkimės, laikantis pateiktų trijų taisyklių pavyks gerokai sumažint klaidų kiekį internete pateikiamoje medžiagoje.

Rėmėjai:

Norite prisideti prie reklamos? Susisiekite su mumis info@balas.lt

© 2013 balas.lt info@balas.lt